Mimo tego, iż termin fizykoterapii jest w obecnych czasach bardzo popularny i z pewnością nie raz już mieliśmy z nim do czynienia, to nie każdy z nas wie, co tak naprawdę kryje się pod tym hasłem.

Na czym zatem polega fizykoterapia? W jakim celu można ją wykorzystać? Jak sama nazwa podpowiada, fizykoterapia jest metodą leczenia, w której główną rolę odgrywają zjawiska fizyczne (prąd elektryczny, magnetyzm, ultradźwięki, niska temperatura czy też światło).

Dzięki konkretnym czynnikom i zjawiskom fizycznym, możliwe jest natomiast pobudzanie procesów biologicznych, jakie nieustannie zachodzą wewnątrz tkanek. Najczęściej zabiegi fizykoterapii wykorzystuje się do leczenia pourazowego. Związane jest to z możliwościami fizykoterapii – stymulowanie, łagodzenie i gojenie, a także redukcja bólu.

Obecnie w fizykoterapii wykorzystuje się wiele różnorodnych metod, których działanie opiera się zwykle na jednym zasadniczym zjawisku fizycznym. Skuteczność leczenia jest zazwyczaj bardzo wysoka, dlatego też ich zastosowanie jest we współczesnym świecie aż tak bardzo rozpowszechnione.

Co ważne, metody stosowane w fizykoterapii są małoinwazyjne, co w żaden sposób nie rzutuje dalej na ich skuteczność. Obecnie oferty gabinetów fizykoterapii są naprawdę bogate, a liczba korzystających z nich pacjentów jest bardzo duża. Oferowanych jest całe mnóstwo zabiegów, dzięki którym, bez konieczności ingerencji chirurga, można wyeliminować naprzykrzające się schorzenie.

Rehapro Kraków
Piotr Szymanowicz
ul. Senatorska 26 30-106 Kraków
Tel 604 493 540
Tel 692 491 131