Menu Zamknij

O terapii falą uderzeniową

Obecnie w fizykoterapii znajduje się wiele nowoczesnych metod, które, dzięki swojej dużej skuteczności, cieszą się ogromną popularnością wśród pacjentów.

Jedną z nowatorskich technik, którą z powodzeniem wykorzystuje się dzisiaj w medycynie, jest terapia falą uderzeniową. Jaki jest fenomen tej metody?

Działanie fal uderzeniowych pozwala na przyspieszenie procesu zdrowienia, co dzieje się dzięki kilku podstawowym czynnikom. Chodzi tu przede wszystkim o stymulację metabolizmu oraz pobudzanie cyrkulacji krwi.

Dodatkowo oddziaływanie fali uderzeniowej pozwala na spotęgowanie produkcji kolagenu, rozpuszczanie się zwapniałych fibroblastów, a także redukcję napięcia mięśniowego. Dzięki takim a nie innym właściwością, leczenie za pomocą fal uderzeniowych stosuje się dziś w celu leczenia wielu różnorodnych zaburzeń.

Z powodzeniem terapia ta znajduje dziś zastosowanie w pobudzaniu procesów naprawczych i regeneracyjnych. Daje także doskonałe efekty przeciwbólowe. Dzięki zwiększeniu produkcji kolagenu, działanie fali uderzeniowej zwiększa gęstość i poprawia ogólną jakość tkanki łącznej.

Leczenie falą uderzeniową porównuje się bardzo często do precyzji chirurgicznej, co świadczy o wysokiej skuteczności tej metody. Obok efektywności, ogromną zaletą takiej terapii jest jej niewielka inwazyjność. Zabiegi falą uderzeniową wykonuje się najczęściej w ilości od 3 do 5. Jest to uzależnione przede wszystkim od rodzaju schorzenia (miejsca i obszaru lokalizacji) oraz indywidualnych uwarunkowań pacjenta.