Menu Zamknij

Rehabilitacja biodra Kraków

Kontuzja to już nie domena wyłącznie młodych

Każdy kto twierdzi, że kontuzje imają się tylko i wyłącznie osób młodych i to takich, które aktywnie uprawiają jakąś dyscyplinę sportową jest w bardzo dużym błędzie. Wszystkie urazy – zarówno mniejsze jak i te bardziej poważne kontuzje mogą dotknąć także osoby znacznie dojrzalsze, a także te w wieku starczym.

Kondycja kości przyczyną urazów

Podatność na kontuzje uzależniona jest od stanu układu kostnego danej osoby oraz od ogólnej homeostazy organizmu. Wśród wspomnianych wcześniej seniorów nierzadko najczęstszą chorobą jest osteopenia lub osteoporoza, w efekcie czego nietrudno jest o jakikolwiek, nawet najmniejszy uraz. Często dotyczy to głównie aparatu ruchu, a co za tym idzie kończyn dolnych. Najbardziej narażone na wypadki wśród tej części społeczeństwa są stawy biodrowe.

Wspomaganie się suplementami i ćwiczeniami

Będąc już w wieku ponad sześćdziesięciu pięciu lat i należąc do grupy podwyższonego ryzyka należy odpowiednio o siebie dbać i stosować się do szczegółowych wskazówek i zaleceń specjalistów. Osobom starszym szczególnie polecana jest rehabilitacja biodra kraków, która odpowiednio rozplanowana pieczołowicie dobranymi cyklami zabiegów i ćwiczeń oraz podparta odpowiednimi środkami wzmacniającymi kości, a także suplementami diety może pozwolić na ograniczenie tegoż ryzyka, przy okazji zabezpieczając stawy biodrowe przed występowaniem zmian zwyrodnieniowych prowadzących do ograniczeń ruchomości.

Wzmożona uwaga na zdrowie

Jak widać po przedstawionych przykładach z łatwością i prawdziwością można potrzymać tezę postawioną na początku, iż kontuzje nie zwykły trzymać się tylko sportsmenów, a także przeciętnych ludzi, w tym także osób starszych.