Menu Zamknij

Rehabilitacja kolana Kraków

Aktywne życie powiązane z ryzykiem

Dbałość o siebie, o swoje zdrowie i kondycję zaczyna charakteryzować coraz większą ilość ludzi – co ciekawe, w różnym wieku. Nie trzeba nikomu wspominać, że wyznacznikiem zdrowego ciała, a także ducha jest uprawianie jakiekolwiek sportu bądź jak twierdzą specjaliści – jakikolwiek ruch. Ile na ziemi ludzi, tyle jest preferowanych sposobów aktywnego samorozwoju i spędzania wolnego, po pracy, czasu.

Stawy kolanowe cierpią najbardziej

Najbardziej ubóstwianymi formami aktywności są sporty które z reguły niezwykle obciążają stawy. Niezależnie wtedy czy jest to chód, nordic-walking, rutynowe bieganie czy jazda rowerowa – zawsze należy wykonywać wszystkie czynności ze szczególną ostrożnością, aby nie przeforsować się i nie nabawić kontuzji. We wszystkich wymienionych wcześniej formach wysiłku fizycznego niebanalnie mogą ucierpieć w szczególności kolana. To właśnie stawy kolanowe są najbardziej narażone na urazy, dlatego podczas wykonywania ćwiczeń bądź oddawania się jakiemukolwiek ruchowi należy je oszczędzać.

Gdy kontuzja już się zdarzy

Niestety nawet przy regularnym trybie życia sportowego może zdarzyć się kontuzja, co wtedy robić? Należy wówczas niezwłocznie udać się do doświadczonego terapeuty lub do lekarza, gdyż niezbędna może okazać się rehabilitacja kolana kraków. Fizjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem ustali indywidualny harmonogram ćwiczeń, dzięki czemu rekonwalescencja znacznie się skróci, a kontuzjowany szybciej będzie mógł wrócić do dotychczasowych zajęć. W zaistniałej sytuacji nie należy się załamywać, gdyż kontuzje takiego typu mogą przytrafić się nawet mistrzom olimpijskim.