Menu Zamknij

Rehabilitacja kręgosłupa Kraków

Praca biurowa sprzyja pojawianiu się kontuzji

Największy odsetek kontuzji aparatu ruchu to liczba tych, które mają miejsce w pracy. Nie od dziś wiadomo, że wykonując różnego rodzaju czynności z tytułu swojego zawodu czy też niekoniecznie, jesteśmy narażeni na związane z pracą kontuzje. Zdarzają się one w różnych dziedzinach pracy, takich jak budownictwo, prace wysokościowe czy górnictwo, a także w pracy biurowej. Choć wydaje się, że praca biurowa nijak ma się do pracy fizycznej – pozory mogą mylić. Urazy kręgosłupa mogą pojawiać się tak samo często w przypadku pracy „w ruchu” jak i w trybie siedzącym.

Kręgosłup cierpi

Każdy, kto choć raz w życiu posmakował pracy biurowej, nieważne czy to w księgowości, administracji czy w branży informatycznej wie, jak uporczywe jest to zajęcie. Składa się na to wiele czynników, a niepożądanym efektem całościowym są bóle kostne, czy mięśniowe. Najbardziej narażoną częścią ludzkiego jest kręgosłup, oraz mięśnie. Pracownicy biurowi często korzystają z usług takich, jak leczenie kręgosłupa –  rehabilitacja kręgosłupa Kraków, skarżą się także na ból wywołany poprzez zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, bądź nabytą skoliozę, która wpisuje się w ryzyko zawodowe.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Ból pleców towarzyszy pracownikom biurowym bardzo często – jak się okazuje, można w bardzo prosty sposób go uniknąć. Wystarczy korzystanie z odpowiednich foteli, tak zwanych foteli ergonomicznych inspirowanych budową naszego ciała. Warto poczytać również merytoryczne artykuły na temat organizacji stanowiska pracy, właśnie pod kątem ergonomicznym. Jeśli jeszcze jest na to czas – warto zapobiegać problemom. Niestety osoby, które nie mogą samodzielnie podjąć decyzji o posiadaniu ergonomicznego fotela bądź organizacji stanowiska pracy oraz te już cierpiące na związane z kręgosłupem dolegliwości powinny zdecydować się na krok, jakim jest rehabilitacja kręgosłupa kraków. Zabiegi z pewnością pomogą, ale nie usuną problemu źródłowego od razu ale w dłuższej perspektywie mogą go trwale ograniczyć – warto o tym pamiętać.