Menu Zamknij

Rehabilitacja łokieć tenisisty Kraków

Rehabilitacja działa cuda

Ból łokcia może być spowodowany wieloma czynnikami. Czasem występować może po przebytych urazach, powodować go mogą stany zwyrodnieniowe stawów. Jak wiadomo z wiekiem nasze stawy mogą ulegać pewnym zmianom jednak zdarza się to także w młodym wieku. Czasami powodem mogą być stany zapalne ścięgien prostowników i zginaczy palców i nadgarstka.

Ból łokcia może w znacznym stopniu utrudniać życie. Uprawianie sportu, w którym wykorzystujemy siłę rąk jest wręcz niemożliwe. Dodatkowo nawet codzienne czynności takie jak pisanie na klawiaturze, podnoszenie przedmiotów czy wiele innych może być bardzo nieprzyjemne. W celu zdiagnozowania rodzaju i przyczyn bólu należy jak najszybciej udać się do lekarza. Możliwe, że zostaniemy skierowani na dodatkowe badania, które pozwolą w pełni rozpoznać problem. Często można spotkać się ze stwierdzeniem „łokieć tenisisty”. Jest to nic innego jak zapalenie przyczepów mięśni prostowników palców i nadgarstka, które wywołuje dość silny i nieprzyjemny ból. W celu wyeliminowania go można przyjmować odpowiednie leki, ale także udać się na rehabilitację. Proste ćwiczenia wykonywane regularnie lub też poddawanie kończyny górnej a w szczególności stawu łokciowego działaniu różnych zabiegów fizykoterapeutycznych pozwala pozbyć się dolegliwości. Rehabilitacja łokieć tenisisty kraków oferuje szereg możliwości, które pozwalają wrócić do zdrowia. Jeśli pojawiają się pierwsze objawy bólu warto jak najszybciej zgłosić się do specjalisty.

Z każdym bólem można sobie szybko poradzić jeśli podejmie się właściwe działania. Jak wiadomo im szybciej zaczniemy działać tym szybciej przejdziemy całą terapię.