Menu Zamknij

Rehabilitacja rwa kulszowa Kraków

Przeszywający ból

Nasze zdrowie jest najważniejsze jednak czasem płata nam figle. Ból głowy, stawów czy przeziębienie mogą pojawić się niespodziewanie. Nie mamy na to niestety zazwyczaj wpływu. To samo dotyczy nagłego i przeszywającego bólu, który potocznie nazywany jest atakiem korzonków. W rzeczywistości mowa tu o rwie kulszowej.

Czym jest rwa kulszowa? Otóż jest ona związana z uciskiem na nerw kulszowy. Najczęściej objawia się bardzo silnym bólem dolnego odcinka pleców i/lub nogi co wpływa na codzienne funkcjonowanie. Zdarza się, że ból jest tak silny, iż uniemożliwia wstanie z łóżka. Uciskanie na nerw może także powodować pojawiające się uczucie drętwienie poszczególnych części kończyny dolnej. Jest to dość nieprzyjemna dolegliwość, która czasem postępuje z wiekiem. Niekiedy powodem występowania rwy mogą być zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie powiązane na przykład z zespołem mięśnia gruszkowatego. Jak wiadomo nic nie mija samo, dlatego przy nawracających atakach rwy ważne jest odpowiednie działanie. Rehabilitacja rwa kulszowa kraków to oferta kierowana do osób, które mają taki kłopot. Najlepsze efekty uzyskamy, gdy zaczniemy działać jak najszybciej. Wykonywanie odpowiednich ćwiczeń oraz przyjmowanie leków powinno iść ze sobą w parze. Dzięki odpowiedniej rehabilitacji możemy zmniejszyć w znacznym stopniu przykre dolegliwości lub bardzo je ograniczyć. Czasem udaje się nawet pozbyć nawracających ataków rwy, co pozwala na nowo cieszyć się zdrowym życiem.

Wszystkie ćwiczenia, które wykonuje się aby uniknąć ataku rwy kulszowej powinny być uprzednio skonsultowane z lekarzem lub rehabilitantem. W przeciwnym razie można sobie zaszkodzić.