Menu Zamknij

Rehabilitacja stawu skokowego Kraków

Kontuzje codzienne lub pourlopowe

Kontuzje i wszelakie urazy z reguły pojawiają się u osób, które narażone są na szczególnie nieodpowiednie warunki oddziałujące na nie przez jakiś dłuższy czas lub po prostu te, które uprawiają dużo sportu. Istnieją też kontuzje, które nawiedzają ludzi sporadycznie lub też cykliczne. Wiele z leczonych rokrocznie kontuzji i lżejszych urazów mają podłoże sportowe. Często też są efektem wypadków podczas zawodów oraz źle przeprowadzanych treningów. Najczęściej to brak rozgrzewki i przetrenowania, podczas gdy na przykład podnoszony ciężar nie jest dobrany do masy i możliwości podnoszącego.

Stawy kończyn dolnych

Każda dyscyplina sportowa angażuje wiele grup mięśniowych, istnieją jednak takie które bazują w dużej mierze właśnie na mięśniach kończyn dolnych przez co mogą ucierpieć ich stawy. Są to niezwykle ważne składowe ludzkiego szkieletu i kiedy jedne z nich są uszkodzone z powodu jakiejkolwiek kontuzji od razu oddziałuje to w widoczny sposób na całość organizmu. Najwrażliwszym i nierzadko też bardzo podatnym na urazy jest staw skokowy. Przy jego kontuzji najważniejszą rolę odgrywa rehabilitacja stawu skokowego kraków.

Staw skokowy

Zerwanie torebki stawowej następuje na przykład przy nieudolnym lądowaniu na przykład po wyskoku i jest bardzo bolesne. To właśnie dzięki odpowiednio dobranym zabiegom fizjoterapeutycznym wraz z zaleceniami lekarza specjalisty i przepisanymi przezeń środkami farmaceutycznymi skraca się czas rekonwalescencji i powrotu do dawnej sprawności fizycznej, zarówno tej codziennej, jak i tej sportowej