Menu Zamknij

Terapia manualna Kraków

Masaż i nie tylko

W wielu przypadkach występowania bólu przyczyny nie są od razu znane. Dopiero o przeprowadzeniu odpowiednich badań lub rozmowy z lekarzem można rozpocząć właściwe leczenie. W każdym przypadku może być zalecana inna forma i metoda.

Sytuacje, w których dopada nas nagły ból lub trwa od już od dłuższego czasu, potrafią bardzo uprzykrzyć życie. Nieprzyjemne i uciążliwe sprawiają, że często nie można normalnie funkcjonować. W celu wyeliminowania tego typu dolegliwości zaleca się stosowanie konkretnych działań. Po konsultacji z lekarzem i fizjoterapeutą, oraz po poznaniu wszystkich przyczyn można wybrać konkretną metodę i formę terapii. Często spotykane, są masaże, które zalecane są w wielu przypadkach. Tak zwana terapia manualna kraków to szereg działań, które pozwalają szybko dojść do zdrowia. Przykładem stosowanych metod może być właśnie masaż, ale też rozciąganie i manipulacje. Wszystkie te działania pozwalają wyeliminować ból i dolegliwości wielu części ciała. Korzyści są bardzo wielkie. Przede wszystkim czas leczenia jest o wiele krótszy niż przy innych metodach. Dodatkowo dzięki uniknięciu leczenia lekami można ominąć wiele skutków ubocznych. Zwiększona sprawność ruchowa oraz szybszy powrót do normalnej aktywności to bardzo istotne aspekty.

Terapia manualna stosowana jest w wielu przypadkach. Może dotyczyć zarówno stawów, nerwów oraz mięśni. Bóle głowy, kończyn, drętwienie, nerwobóle, napięcie mięśniowe czy zaburzenia snu są tylko niektórymi przykładami wskazań do rozpoczęcia tego rodzaju terapii.