Menu Zamknij

Terapia powęzłowa Kraków

Terapia powęzłowa w fizjoterapii

Wybór odpowiedniej metody terapii leczenia stosowanych w fizjoterapii jest w znacznej mierze uzależniony od rodzaju schorzenia, przeprowadzonego wywiadu lekarskiego, ale też od tego, co tak właściwie znajdzie fizjoterapeuta podczas badania fizykalnego. W przypadku uporczywie występujących bólów jedną z wielu skutecznych metod fizjoterapeutycznych jest terapia powęzłowa kraków, która jest skuteczna w leczeniu i pomocy nie tylko przy schorzeniach dotyczących kręgosłupa oraz okolic, ale również kończyn, stawów, zmian zwyrodnieniowych oraz stanach pourazowych. Czym tak właściwie wyróżnia się w jakiś szczególny sposób owa metoda? Tym, że fizjoterapeuta nie dobiera sposobu leczenia biorąc pod uwagę przede wszystkim same wyniki badań, ale przede wszystkim w oparciu o diagnostykę, wywiad przeprowadzony z samym pacjentem jak również jego obserwację, w końcu mowa ciała najlepiej pokazuje rodzaj bólu i schorzenia pacjenta.

Skupienie się zaś na układzie powęzłowym przy leczeniu wielu różnych schorzeń, którym niejednokrotnie towarzyszy ból, jest dosyć zupełnie innym oraz innowacyjnym podejściem.

Powięź to struktura leżąca pomiędzy skórą a mięśniami. Można powiedzieć, że jest ona „łącznikiem” wszystkiego co znajduje się w organizmie wliczając w to narządy trzewne oraz cały aparat kostno-ruchowy. Terapia powęzłowa kraków stanowi pewnego rodzaju zupełnie nową jakość w podejściu do pacjenta i jego schorzeń. Jest to z całą pewnością jedna z ciekawszych metod, a zarazem bardziej skutecznych, choć w pewnych środowiskach wciąż jeszcze mniej znanych i rzadziej praktykowanych. Sesja terapeutyczna tego rodzaju wymaga odpowiedniej wiedzy fizjoterapeuty.